sklep medyczny zapraszamy 😉 http://przewodnikvr.pl/fundacjalogos/spacer.html
Aktualności
Galeria Łomża
- Galeria Łomża to nowoczesne centrum handlowe dla mieszkańców Łomży i okolic.
- Galeria Łomża jest kompleksem trzech jednokondygnacyjnych budynków zlokalizowanych u zbiegu ulic Zawadzkiej i Piłsudskiego, w centrum miasta, 7 minut pieszo od dworca autobusowego.
- Galeria Łomża powstała w 2004 roku, jako pierwszy tego typu obiekt handlowy w regionie.
- Została zmodernizowana i rozbudowana w 2008 roku.
Bądź widoczny dla swoich klientów
Skarby Barczewa
Gmina Barczewo to atrakcyjna historycznie, turystycznie i inwestycyjnie część województwa warmińsko-mazurskiego. Skupia 56 miejscowości, które tworzą 32 sołectwa. Liczy ok. 18 tys. osób, w tym połowa to mieszkańcy Barczewa. Położenie Barczewa (15 km od Olsztyna), za sprawą rozwijającej się, komunikacji jest atrakcyjne dla mieszkańców.
Miasto należy do grupy miast Cittaslow i jest alternatywą dla intensywnego tempa życia, oferuje ciekawe dziedzictwo historyczne, może pochwalić się niezliczonymi walorami przyrodniczymi ale również dba o lokalność i zachowanie niepowtarzalnego charakteru przestrzeni miejskiej.
To także doskonałe miejsce dla biznesu. Gminę przecina droga krajowa nr 16, jedna z głównych dróg regionu Warmii i Mazur, przy której – poczynając od granic Olsztyna – jest olbrzymia ilość terenów inwestycyjnych. Barczewo jest pierwszym miastem na trasie z Olsztyna w kierunku Wielkich Jezior Mazurskich. Dzięki temu przyciąga coraz więcej inwestorów.
Stolica gminy, Barczewo, uzyskała prawa miejskie 4 lipca 1364 r. Wiele zabytków zachęca do poznania bogatej i ciekawej historii tego miasta. Barczewo słynie z postać urodzonego tu (7 lutego 1877 r.) Feliksa Nowowiejskiego – kompozytora, dyrygenta, pedagoga i organisty.
Przez gminę i Barczewo przepływają rzeki Pisa Warmińska i Kiermas. W Barczewie doliczyć się można aż 14 mostów i kładek, stąd zwane jest Małą Wenecją Północy.
Gmina Barczewo stanowi obszar atrakcyjny turystycznie ze względu na swoje uwarunkowania naturalne: piękne jeziora, lasy, niski stopień zanieczyszczenia środowiska, obszary chronionego krajobrazu. Ciągle rozwija się baza turystyczna, którą stanowią hotele, ośrodki wypoczynkowe, motel, pole namiotowe i gospodarstwa agroturystyczne. Turystyce aktywnej służą oznakowane szlaki piesze, szlaki rowerowe oraz szlaki kajakowe. Towarzyszy im powiększająca się infrastruktura m.in. dzięki istnieniu w grupie Cittaslow.
Poniżej są linki z realizowanych projektów przez firmę Fenix w 2020 r
Skarby Olsztynka
Gmina Olsztynek to wyjątkowe miejsce w powiecie olsztyńskim, województwie warmińsko – mazurskim, które łączy w sobie niezwykłe walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Zaprasza do zwiedzenia jednej z najstarszych w Europie placówek muzealnych na wolnym powietrzu – Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego, Multimedialnego Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka, które przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii prezentuje historię Stalagu IB Hohenstein i gminy Olsztynek, Salonu Wystawowego mieszczącego się w kościele z XIV wieku oraz Domu Mrongowiusza- miejsca, gdzie urodził się Krzysztof Celestyn Mrongowiusz, a także Wieżę Ciśnień, która po remoncie jest niezwykłym miejscem widokowym na gminę Olsztynek. Poprzez zabytki miasta m.in. zamek krzyżacki wzniesiony w XIV wieku ,mury oraz obwarowania miejskie zabiera w fantastyczną podróż w czasy średniowiecza. Wyjątkowe walory przyrodniczo-krajobrazowe gminy Olsztynek sprzyjają rozwojowi funkcji rekreacyjnej z szerokim wachlarzem usług turystycznych. Turyści odwiedzający Olsztynek znajdą tu rozbudowaną bazę noclegową, gastronomiczną i sportowo-rekreacyjną. Na tym terenie znajduje się około 40 malowniczych jezior oraz mają początek największe rzeki Warmii i Mazur: Łyna, Drwęca i Pasłęka. Warto zaplanować wycieczkę po niepowtarzalnych i zachwycających rezerwatach przyrody: Rezerwacie „Bagno Nadrowskie”, Rezerwacie faunistycznym „Rzeka Drwęca” oraz Rezerwacie „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce”. Atrakcją turystyczną terenu są wytyczone trasy , tj: kajakowe, piesze i rowerowe. Warto wspomnieć, że Gminę Olsztynek przechodzą pasma szlaków tematycznych: Szlak Kopernikowski, Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, Szlak Pętli Grunwaldzkiej i Gościniec Niborski. Gmina Olsztynek to pełna uroku kraina, która ma do zaoferowania odwiedzającym ją gościom bardzo dużo malowniczych krajobrazów, ciekawych historycznie tajemniczych miejsc i obiektów kulturowych. Wyrusz z nami na wyprawę!
Poniżej są linki z realizowanych projektów przez firmę Fenix w 2020 r